Сьогодні відзначають Всесвітній День доброти

3 листопада відзначається Всесвітній День доброти. У 1998 році, саме в цей день, в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху за доброту, в якій брали участь Австралія, Канада, Японія, Таїланд, Сінгапур, Великобританія, США. Пізніше до руху приєдналися й інші країни.  Згідно з дослідженням японських і американських психологів, проведеним на базі університету Квансей Гакуїн і коледжу Кобе (Японія), що більше ми творимо добра, то щасливішими себе відчуваємо. На думку вчених, ті, хто висловлює свою подяку, ніжність й інші добрі почуття до людей у конкретних повсякденних справах, не лише з великим оптимізмом дивляться на світ, але й фізично почуваються краще, відчувають своє життя більш гармонійним.

Вчені Мічіганського університету (США) вважають, що добрі люди менше хворіють і довше живуть. Дослідники також зазначили, що чуйні люди живуть в середньому на дев'ять років довше. Коли людина допомагає іншим, її мозок виробляє велику кількість ендорфінів, так званих гормонів щастя, також відомих як природне знеболювальне. Проявляючи чуйність, ми відчуваємо фізичне полегшення, а оточуючі викликають у нас менше неприязні. Нарешті, чуйність супроводжується душевним підйомом, що межує з ейфорією, це пояснюється виробленням гормону серотоніну, який регулює наш настрій.

У деяких країнах в цей день прийнято дарувати знайомим і незнайомим людям квіти. Так, наприклад, у Сінгапурі в 2009 році символами Дня доброти стали ніжні маргаритки і гербери.