Відбувся Круглий стіл з питань культурного життя університету

13 березня у головному корпусі університету відбувся Круглий стіл з питань культурного життя Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Було піднято питання створення нового органу студентського самоуправління під назвою Сulture.КНУ. Як визначають свою організацію самі її засновники, Culture.КНУ - це спільнота студентів КНУ імені Тараса Шевченка, діяльність якої направлена на організацію культурно-мистецького життя університету з метою розвитку всебічної соціалізації студентів КНУ імені Тараса Шевченка. Молодіжна рада з питань культурного розвитку університету є керівним органом спільноти. Засновник та керівник - Єлизавета Ясько, студентка філософського факультету, організатор багатьох культурних заходів на факультетському та загальноуніверситетському рівнях. Перед початком Круглого столу учасники отримали інформаційні бюлетені, де було викладено основні положення про роботу майбутньої організації. Там були прописані і завдання, які ставить перед собою спільнота, а саме:

1.Створення спільноти активних творчих студентів КНУ імені Тараса Шевченка;

2.Регулярна організація культурно-мистецьких заходів;

3.Налагодження комунікації між студентами різних факультетів, інститутів, коледжів;

4.Сприяння закріпленню ідентифікації студентів як студентів кращого університету країни, створення нового бренду КНУ імені Тараса Шевченка;

5.Створення та закріплення системного інформування студентів про соціально-культурні, навчальні, наукові заходи КНУ через налагоджену систему комунікацій.

Суттєвим є той факт, що пункти 1, 2, 3 та 5 вже взяли на себе Студентський Парламент, Молодіжний центр культурно-естетичного виховання та Первинна профспілкова організація університету.

Щодо структури, то на кожному факультеті має бути свій представник - координатор організації, який буде забезпечувати її роботу локально. Тут виникає питання - чи не дублює знову спільнота такою структурою Студентський Парламент?

Круглий стіл відвідав голова профкому університету - Володимир Федорович Цвих. Він висловив своє схвалення ідеї створення студентської спільноти та пообіцяв сприяння її роботі з боку профкому, зокрема у фінансовому плані. Уже зараз на емблемі Culture.КНУ долоні, які дуже нагадують фірмові "руки" з емблеми профкому.

Загалом на засіданні були присутні близько 30 представників деяких факультетів. Учасники обговорювали не стільки питання створення спільноти, скільки загальні питання культурного життя в університеті.

Основними проблемами є пасивність студентів, погане інформування їх про заходи, що проводяться. Олександр Охріменко, магістр історичного факультету, зазначив, що серйозним недоліком є відсутність схвалення та заохочення активістів з боку адміністрації університету, яка зацікавлена лише у тому, щоб студенти займалися навчанням і наукою. Уся позакласна діяльність будується виключно на власній ініціативі молоді, тому, у результаті спроб поєднати навчальний процес і соціальну роботу, виникає багато труднощів.

Надалі обговорення стосувалося найближчих заходів, нових ідей та можливостей їхнього втілення в життя.

На початку Круглого столу було поставлено за мету визначити, чи є реальна необхідність створення нової організації, та наприкінці засідання проголосити про її заснування або ж прийти до того, що це не має сенсу. Тим не менш, в кінці зустрічі це питання піднято не було і підсумки як такі не підбивались. Розійшлися на тому, що буде проводитися розсилка на електронну пошту учасникам круглого столу про найближчі проекти та плани спільноти.

Чи вийде у Culture.КНУ зробити культурну революцію в університеті? Чи принаймні підвищити популярність заходів та вплинути на свідомість студентів краще, ніж це вже намагаються робити інші університетські організації? Можливо, було б краще кинути нові сили молодих активістів на покращення роботи вже існуючих органів студентського самоврядування, ніж починати роботу з нуля? - Гадаємо, покаже час.