Студентська навчально-дискусійна платформа

13–16 березня відбувся всеукра­їнський захід «Студентська навчально-дискусійна платформа», організований ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. У заході взяли участь перший заступник міністра освіти і науки Євген Суліма, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, голова Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов, голова профільного Комітету Верховної Ради України Лі­лія Гриневич, народні депутати, експерти, а також фахівці ЦК профспілки.

Для обговорення проектів закону «Про вищу освіту» зібралися понад 100 активних і творчих профспілкових лідерів з усіх регіонів. Лейтмотивом заходу стало обговорення в частині забезпечення соціально-економічних прав і гарантій студентської молоді, а також питання інтеграції вищої освіти України в євро­пейський освітній простір.

Активний тон дискусії задав виступ голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Лілії Гриневич. Вона, зокрема, наголосила, що сьогодні країна потребує сучасної вищої освіти, яка дасть кожній молодій людині рівний шанс на успіх. Нинішнє ж законодавство застаріло і не відповідає потребам суспільства та сучасним  реаліям. Лілія Гриневич закликала молодь обговорювати законопроекти з думкою про своє майбутнє та відповідальністю, адже такі закони є фундаментальними й приймаються раз на 8–10 років.

У спілкуванні з лідерами студентських профспілкових організацій голова Комітету запевнила, що всі конструктивні пропозиції, вироблені молоддю, будуть докладно опрацьовані в профільному комітеті. А найцінніші серед них братимуться до уваги при подальшому розгляді законопроектів.

Загалом, протягом чотирьох днів роботи лідери студентських профспілкових організацій із провідних вишів країни аналізували, обговорювали та напрацьовували пропозиції до проектів закону «Про вищу освіту». Також молодь спілкувалася з директором департаменту з питань молоді та комунікацій Дер­жавної служби молоді та спорту України Ігорем Хохичем, президентом Асоціації правозахисних організаторів студентів України Сергієм Романюком.

Окремим модулем роботи стало «Світове кафе», яке належить до тих технологій, що дозволяють створити майданчик для узагальнення отриманого досвіду і створення нових ідей. Розмова між його учасниками була справжнім творчим процесом. Молодь охоче сприйняла нову форму спілкування і не лише аналізувала законопроекти, а й презентувала свої ідеї щодо їх вдосконалення у частині захисту прав та гарантій студентів. Результатом роботи стали пропозиції від молодіжного профспілкового активу, які після узагальнення й доопрацювання будуть передані до профільного Комітету Верховної Ради України.

Окрім аналітичної роботи організатори всеукраїнського заходу подбали й про на­вчальну складову для його учасників, тож третій день складався виключно з тренінгів. Секції працювали за напрямами: комунікативні компетенції, командоутворення, оздоровлення студентів, навчання за кордоном, програми ISIC в Україні. Лідери студентських профспілкових організацій, обравши для себе напрям, працювали з лекторами, були співдоповідачами – активними учасниками тренінгу.

Учасники заходу з цікавістю переглянули фільм «Кулак», відкривши для себе сто­рінки становлення та розвитку американського профспілкового руху, а також почерпнувши корисний досвід.

Завершальним акордом став світський раут із відповідною атрибутикою та сертифікація учасників.

За матеріалами газети "Профспілкові вісті"  № 12 (682) від 21 березня 2013 р.