Відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція у м.Одеса

З 29 березня по 1 квітня 2013 р. на базі Одеського національного університету імені І.І. Мечникова відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Функціонування профспілкових та громадських організацій у вищих навчальних закладах: стан, проблеми, стратегії розвитку та міжнародна співпраця». Кількість учасників конференції налічувала близько 70 осіб, серед яких – представники багатьох провідних навчальних закладів України, Росії та Білорусі.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка на конференції представляли – заступник голови профкому з організаційної роботи, інформаційного забезпечення, культмасової, спортивної та оздоровчої роботи – Чомко Д.Ф., заступник голови профкому по роботі зі студентами – Шамрай В.В., голова профбюро студентів Інституту філології і, по сумісництву, голова комісії по роботі зі студентами – Березяк О.В. та провідний спеціаліст профкому – Щербина В.С.

Перше пленарне засідання включало в себе декілька тем, зокрема: «Сучасні проблеми вищої школи України та законодавче забезпечення діяльності органів громадського самоврядування у вищих навчальних закладах», «Співпраця студентських організацій та адміністрації», «Мотивація профспілкового членства та діяльності в органах самоврядування» і «Волонтерських рух». Учасники конференції мали можливість заслухати доповідь доцентів Одеського національного економічного університету Л.М. Моїсеєва та Т.С. Корольової, що стосується досить актуального в наш час питання проблем фінансування вищої освіти в Україні, які, в свою чергу, зазначили, що на сьогодні необхідна розробка такого механізму фінансування вищої освіти, який би забезпечив підвищення ефективності використання наявних коштів у ВНЗ та створив умови для залучення додаткових фінансових ресурсів через диверсифікацію джерел фінансування вищих навчальних закладів і ширшої участі підприємств  у підготовці фахівців у ВНЗ, активній їх допомозі у покращенні матеріального стану закладів освіти (За матеріалами ІІ Міжнародної науково-практичної конференції. Одеса. 2013 р.).

Питаннями другого пленарного засідання, що розпочало свою роботу 30 березня 2013 р. стали «Соціально-економічний захист суб’єктів навчального процесу в умовах реформування системи вищої освіти: правові засади і практика» та «Перспективи розвитку профспілкового руху». На засіданні зі своєю доповіддю на тему: «Соціальний захист студента: стан та перспективи розвитку» виступив заступник голови профкому по роботі зі студентами, кандидат юридичних наук В.В. Шамрай. У доповіді яскраво розкрито питання соціального захисту у різних його проявах. Зокрема було наголошено, що найбільш впливовою та дієвою організацією, що займається питанням соціального захисту є профспілкова організація, яка керується у своїй роботі значною кількістю підзаконних нормативних актів, галузевою угодою та колективним договором (За матеріалами ІІ Міжнародної науково-практичної конференції. Одеса. 2013 р.).

Варто зазначити, що кожне пленарне засідання супроводжувалося досить цікавими навчальними тренінгами як для секції викладачів, так і для секції студентів.

Окрім офіційної частини, учасники конференції мали можливість насолодитися оглядовою екскурсією по м.Одеса та не менш захоплюючою морською екскурсією-прогулянкою вздовж узбережжя.