Студенти КНУ імені Тараса Шевченка проти МАФів

Сьогодні у столиці відбулась студентська акція протесту проти захаращення околиць КНУ імені Тараса Шевченка МАФами та будівництва торгово-офісного центру біля корпусів університету. Акція відбулася у сквері між станцією метро "Виставковий центр" та корпусом ННЦ «Інститут біології». Протестувальники вийшли на страйк поблизу кіосків, побудованих цього року,що закривають вхід до університету. Учасники протесту розповідають, що навіть київська влада визнає, що ці забудови незаконні, однак досі рішення про їхнє знесення немає.

Володимир Бугров, проректор КНУ ім. Т. Г. Шевченка:

“Ми вимагаємо, щоб, як в усьому світі, тут була рекреаційна зона, щоб був вільний доступ до корпусів університету, щоб не було ніяких кіосків, які, по-перше, плюндрують вигляд університету, а по-друге, перешкоджають проходу до навчальних корпусів, до спортивних майданчиків, зрештою, прохід від метро до студентського містечка університету.”

У Київській міській адміністрації кажуть, що кіоски з квасом і пивом між станцією метро і входом в університет – неприпустима річ, яка суперечить чинному законодавству, - це адміністративне порушення з покаранням у вигляді штрафу у 1700 гривень.

Владислав Шелоков, КМДА:

“Відповідно до чинного законодавства, ми після того, як демонтуємо незаконний кіоск зобов’язані його направити до майданчиків демонтованого майна і видати його власнику після заяви та компенсації витрат на демонтаж. Ця сума складає від однієї до п‘яти тисяч гривень. Тобто, фактично, цей кіоск потім знову після того, як його видають, має всі шанси повернутися на вулиці столиці.”

Студенти Університету не можуть допустити таке свавілля влади.

Адміністрація університету, Студентський парламент, представники Профспілкових бюро студентів факультетів та інститутів, викладачі, разом з усіма небайдужими до проблеми студентів, ходили колоною протесту, викрикували наболілі проблеми, демонстрували плакати.

Слід зазначити, це вже не перше звернення студентства до влади. У квітні цього року представники Студентського парламенту Київського національного університету імені Тараса Шевченка на чолі з Максимом Макарчуком зверталися  до Київської міської державної адміністрації з питань демонтажу кіосків біля Університету на Виставковому центрі, однак, жодних змін за цей час не відбулося, що і стало поштовхом до нової хвилі протесту.

«Коли до нас приїжджають поважні науковці, нобелівських лауреати, вони бачать сумну картину: купу сміття, пляшок, розливайки. Університет – це гордість країни, а до нас заходять через якісь трущоби», - розказав Максим Макарчук.

"Студенти виходять на такі акції протесту не просто так, ніхто б не виходив, якби це дійсно не було б для них важливо. Територія студмістечка  біля станції метро Виставковий центр  дуже гарна, адміністрацією університету і самими студентами докладається надзвичайно багато зусиль, аби підтримувати чистоту та порядок, а  забудови на кшалт МАФів не лише псують архітектурний малюнок, а й створюють натовпи, що завдають великих незручностей при пересуванні до навчальних корпусів. Так звані заклади "швидкого харчування", в яких продаються алкогольні напої, збирають поруч відповідний контингент. Зважаючі на всі ці фактори,  хочеться, щоб влада звернула увагу на акцію, демонтувала МАФи та запобігла подальшій забудові на даній території." - повідомила голова комісії по роботі зі студентами Первинної профспілкової організації Київського національного університету імені Тараса Шевченка Оксана Березяк.

„Сьогодні ми насамперед демонструємо небайдужість до майбутнього нашого Університету та збереження цінностей. Студенти не допустять свавілля влади. Наша мета – очищення прилеглої до Університету території від всіх існуючих МАФів (кіосків), недопущення забудови, поліпшення стану скверу”, - зазначила голова профбюро студентів геологічного факультету Оксана Любчик.

Студенти також вимагають у влади подбати про сквер біля вишу оскільки ця забудова нівечить архітектурну цілісність університетського комплексу.

ТЕКСТ: Оксана Любчик;

за матеріалами euronews;