Міністерство освіти і науки наважилось на експеримент. Від першого вересня 2014 року бакалаври можуть вступати на навчання за

На магістратуру після будь-якого бакалаврату: МОН дозволило перехресний вступ у 12 ВНЗ за ОКР Магістр іншої спеціальності.

Можливість такого перехресного вступу дозволили в межах Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”. Відповідний наказ міністерства уже оприлюднили на сайті відомства.

Вступати із бакалаврату на магістратуру з іншої галузі знань зможуть студенти 12 вищих навчальних закладів з усієї країни. Зокрема, це:

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара;

Донецький національний університет;

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана;

Київський національний торговельно-економічний університет;

Київський національний університет імені Тараса Шевченка;

Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”;

Національний університет “Львівська політехніка”;

Одеський національний університет імені І. Мечникова;

Полтавський національний технічний університет імені Ю. Кондратюка;

Сумський державний університет;

Ужгородський національний університет;

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.

Здобути освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра на основі будь-якого бакалаврату зможуть студенти таких спеціальностей:

літературна творчість

соціологія (за видами діяльності)

журналістика (за видами)

маркетинг

менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)

менеджмент інноваційної діяльності

менеджмент природоохоронної діяльності

менеджмент інвестиційної діяльності

управління в сфері економічної конкуренції

охорона праці (за галузями)

Навчатимуть таких магістрів за індивідуальним навчальним планом, структура і зміст якого визначатиметься вищим навчальним закладом з урахуванням вимог до рівня оволодіння певною сукупністю умінь та навичок, необхідних для майбутньої професійної діяльності. А їх державна атестація має відбуватись за обов’язкової перевірки знань із дисциплін, що їх вивчали на бакалавраті.

МОН доручило керівникам ВНЗ передбачити експеримент у правилах прийому 2014-го року та організувати вступ.

У вишах про таку ініціативу міносвіти знають, втім, що і як працюватиме, кажуть, іще не відомо. «Ми уважно вивчимо зміст цього наказу, проаналізуємо перспективи і ризики, пов’язані з його реалізацією, а потім ухвалюватимемо відповідні рішення, – коментує наказ проректор з науково-педагогічної роботи КНУ ім. Т. Шевеченка Володимир Бугров. – Зрозуміло, що це має бути вступ за програмою підготовки бакалавра, яка виступає основою для цього магістра. Це буде загальний конкурс на бюджет, а хто не пройде – то на контракт».