З 2015 року планують ввести електронні студентські квитки

Кабінет Міністрів доручив Міністерству освіти і науки організувати випуск електронних студентських квитків з 1 січня 2015 поступово на всій території України.

З 2015 року планують ввести електронні студентські квитки     Як повідомляє науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій електронний студентський/учнівський квиток є елементом інформаційно-аналітичної системи обліку та відшкодування пільг студентам вищих навчальних закладів та учням професійно-технічних училищ. В якості носія інформації використовується вбудований мікропроцесор (чип-модуль). Ця смарт-карта дає можливість застосовувати студентський квиток як платіжний інструмент і одночасно як засіб отримання пільг на транспорті. Перевагою такої інформаційно-аналітичної системи є можливість відстеження наданих пільг та їх відшкодування з Державного бюджету України. Завдяки використанню сучасних засобів захисту даних інформація в чип-модулі надійно захищена від підробки та порушення її цілісності.
Система забезпечує:
  • облік наданих послуг з пільгами, здійснення компенсації, що надає послуги в розмірі їх фактичного надання, економію та цільове використання бюджетних коштів;
  • здійснення білетним касиром в автоматичному режимі ідентифікації студента при отриманні ним пільги;
  • контроль доступу студента на територію навчального закладу або в його окремі приміщення;
  • можливість доступу студента до інформаційних ресурсів навчального закладу згідно з отриманим правом доступу;
  • надійний захист електронного студентського/учнівського квитка від підробки або зміни;
  • оперативне блокування подальшого застосування втрачених або викрадених електронних студентських квитків;
  • збільшення обсягу інформації, що заноситься в електронний студентський квиток, в тому числі про додаткові пільги;
  • продовження терміну дії електронного студентського/учнівського квитка;
  • зниження вартості виготовлення електронних студентськихучнівських квитків за рахунок витрат банку-емітента платіжних карток;
  • автоматичний облік наданих пільг при продажу студентам квитків на проїзд;
  • зниження витрат на обслуговування готівкових операцій і підвищення швидкості обігу коштів;  дію механізму чіткого і прозорого відшкодування пільг, а також скорочення терміну отримання коштів з Державного бюджету.
Наразі електронними студентськими квитками користуються студенти НТУУ «КПІ». Як повідомив заступник голови первинної профспілкової організації студентів НТУУ «КПІ» Юрій Веремійчук, так званий, комбінований студентський квиток-картка є зручним у використанні, оскільки студентові не потрібно носити з собою десять карток одночасно. Проте виготовляється така картка протягом двох місяців, і відповідно існує проблема з придбанням квитків на залізничний транспорт. Якщо ж студент загубив квиток, то для його відновлення необхідно 1-3 місяці.
 За матеріалами прес-служби КМОППОіНУ