Художня виставка "Шевченкіана Надії"

5 березня 2014 р. студентський профспілковий актив університету відвідав відкриття виставки художніх робіт Заслуженого художника України Нікіфорової Надії Яківни під назвою "Шевченкіана Надії", присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Надія Нікіфорова – відома черкаська художниця, член Національної спілки художників України та Всеукраїнського об’єднання художників БЖ-Арт. Надія Яківна закінчила Харківське державне художнє училище та Ленінградський інститут театру, музики і кінематографії (факультет сценографії).

Картини художниці, орієнтовані на народні джерела, мають національний характер, висвітлюють патріотичне ставлення до Батьківщини.

На виставці представлений художній портрет Тараса Шевченка «Вічність», що складається зі 144 фрагментів, кожен з яких має свій сюжет.Серед них ілюстрації авторки до творів Кобзаря, копії робіт самого Шевченка, портрети історичних постатей, гетьманів України, козаків-Мамаїв, українські краєвиди. Художниця застосувала самобутню авторську техніку фрагментарного живопису і при виконанні портрету молодого Шевченка.

Художні твори Надії Нікіфорової випромінюють добро й красу,що є категоріями вічними і безсмертними. Вони нагадують сучасникам про високу цінність творчої спадщини великого митця – художника, поета і філософа Тараса Шевченка, який підняв на вершину світової слави культуру України.