Університет імені Каразіна надав коментар з приводу відеосюжету НТВ

1 квітня 2014 року російський телеканал НТВ поширив телесюжет «Вслед за военными, опальными журналистами и
деятелями искусства в Россию вынуждены перебираться научные работники», героєм якого виступає колишній професор і виконувач обов’язків завідувача кафедри історії зарубіжної літератури і класичної філології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна О. Д. Міхільов.

Через те, що до університету звертаються представники засобів масової інформації та громадськості з проханням підтвердити чи спростувати наведену у телесюжеті інформацію, Центр зв’язків з громадськістю і пресою Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна заявляє наступне:

• телесюжет каналу НТВ є типовим зразком неправдивої та викривленої інформації, що її застосовують російські ЗМІ в інформаційній війні проти України;
  • єдиним правдивим повідомленням у цьому сюжеті є те, що професор О. Д. Міхільов звільнився з університету.

Щодо інших наведених «фактів»:

1. Жодних розпоряджень керівництва «читать лекции по русскому языку (?!) и литературе на украинском» ніколи не існувало, не існує і не може існувати. Викладачі кафедри російської мови та історії російської літератури завжди читали і читають свої лекції російською мовою. Сам професор О. Д. Міхільов працював на кафедрі історії зарубіжної літератури і класичної філології, тому ні російської літератури, ні тим більше російської мови не міг викладати за визначенням.
  2. Як відомо, трудові відносини викладача з вищим навчальним закладом будуються на контрактній основі. 31 серпня 2013 року у О. Д. Міхільова закінчився контракт на посаді професора кафедри історії зарубіжної літератури і класичної філології, відповідно він перестав виконувати обов’язки завідувача цієї кафедри. Тоді ж професор О. Д. Міхільов Ученою радою університету був обраний знову на посаду професора і з 1 вересня 2013 року з ним було підписано новий трирічний контракт. Заволодівши обманним шляхом трудовою книжкою, О. Д. Міхільов взяв участь у конкурсі на заміщення вакантної викладацької посади в іншому вищому навчальному закладі України та, порушуючи трудове законодавство, уклав контракт із його керівництвом. Коли про це стало відомо у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, то, відповідно до чинного законодавства, професору О. Д. Міхільову було запропоновано визначитися, у якому виші він збирається працювати. О. Д. Міхільов зробив вибір не на користь Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, власноруч написавши заяву на звільнення з 1 листопада 2013 року. Таким чином, жодного відношення звільнення О. Д. Міхільова до «сьогоднішньої політичної ситуації» не має.
  3. Аспіранти кафедри історії зарубіжної літератури і класичної філології мають можливість благополучно продовжувати навчання (зрозуміло, їх аж ніяк не «кілька десятків чоловік, які цього року під керівництвом О. Д. Міхільова мають закінчити аспірантуру»), обговорити свої дисертації і подати їх до Спеціалізованої вченої ради.
  4. Спроби журналістів НТВ подати О. Д. Міхільова як жертву «националистического помешательства» абсолютно беззмістовні. Сам О. Д. Міхільов завжди свої лекції читав російською мовою, адже у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна ставляться з повагою як до української, так і до російської мови і використовують їх без жодних обмежень у викладацькій і адміністративній роботі. В університеті існують потужні кафедри російської мови, історії російської літератури, де працюють висококваліфіковані професори і доценти, щорічно здійснюється прийом абітурієнтів на російське відділення філологічного факультету, регулярно проводиться конкурс знавців російської мови, в якому беруть участь сотні школярів Харкова і Харківської області, студенти-русисти перемагають у численних студентських олімпіадах і конкурсах студентських наукових робіт. Тому хвилюватися за долю російської мови в Харківському університеті журналістам НТВ та «інтелігентному професору» О. Д. Міхільову не варто.

І останнє. Ми щиро сподіваємося, що підшукане житло й підготовлений у Москві кабінет сподобаються професору, а нові колеги дуже швидко гідно оцінять О. Д. Міхільова.

За матеріалами центру зв’язків з громадськістю та пресою
Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна