Лідери студентських профкомів зустрілися із замміністра освіти

.

3 квітня 2014 року на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана відбулася робоча

Профспілка і МОН обговорили питання вищої освіти зустріч голів студентських профкомів навчальних закладів усіх регіонів України з першим заступником Міністра освіти і науки України Інною Совсун.

Зі вступним словом виступив голова ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, який акцентував увагу на актуальних питаннях сьогодення, а саме на якості вищої освіти та викладацького складу, умовах для навчання і проживання студентів, можливості проходження студентської практики не лише в Україні, але й за її межами, удосконаленні нормативно-правової бази тощо.

У зустрічі взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи КНЕУ Олексій Олексюк, заступник Голови Профспілки Сергій Романюк, голова секції вищої школи ЦК Профспілки працівників освіти і науки, голова профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Цвих, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.

Виступаючи перед присутніми, проректор з науково-педагогічної роботи КНЕУ Олексій Олексюк сказав: «Наш університет з часів свого заснування завжди підтримував профспілки. Наразі ми схвалюємо ініціативу щодо прозорості доведення інформації про стан вишів. Хотілося б, щоб хвилюючі питання у рамках всієї системи освіти були вирішені у відкритій та прозорій дискусії, яка базуватиметься на взаємовигідних рішеннях».

Під час розмови з лідерами студентських профкомів Інна Совсун зазначила, що раніше викладачі жодним чином не були залучені до процесу творення освітньої політики, що є помилковим. Адже вони мають долучатися до цього процесу. «На даний момент важливим етапом діяльності Міністерства освіти є зменшення загальної звітності в системі освіти. Дуже часто у вищих навчальних закладах найважливішим у роботі викладача стає питання правильного написання ним звіту, а не сам процес викладання. Тому ми працюємо над тим, щоб цю звітність зменшити і перевести в електронний документообіг, що значно полегшить життя викладачів», – сказала замміністра. Також вона зауважила: «Ми можемо економити на чому завгодно, але не на викладачах, вчителях, вихователях і студентах. Це та позиція, на якій ми стоїмо».

Актуальним питанням, яке піднімали голови студентських профкомів, стало питання обсягу державного замовлення у вищих навчальних закладах. Таким чином, Інна Совсун прокоментувала, що наразі вони зменшуватися не будуть.

Під час зустрічі важливу роль було відведено проблемі доступу до публічної інформації. Так, всі накази міністерства, які друкуються, будуть опубліковані на сайті. Важливо відзначити, що на сайті МОНу у розділі «Публічна інформація» запрацював у тестовому режимі підрозділ «Відкрита бухгалтерія», де подано інформацію щодо розподілу коштів. Те ж саме планується зробити з вищими навчальними закладами, щоб було чітко видно хто і скільки отримує коштів.

У ході дискусії голова Київської міської Профспілки Олександр Яцунь висловив своє бачення щодо освітніх проблем. «Більшість питань, які піднімалися і зараз піднімаються, будуть вирішені як тільки запрацює новий закон про «Вищу освіту». Щодо казначейства, то за ним залишаються обов’язкові платежі: комуналка, зарплата, стипендії. Всі зароблені кошти університетом йдуть на комерційні рахунки університету і трудовий колектив буде вирішувати як їх розподіляти: на студмістечко, житло для молодих викладачів чи інфраструктуру і студентські табори. Друге питання – вибори ректора. Все вирішує конференція. Зараз міністр має зобов’язання підписати контракт з тим ректором, якого обирають на конференції», – сказав Олександр Яцунь.

Важливою у його виступі стала пропозиція створити постійно діючий освітянський національний круглий стіл, в якому були б представники не лише Профспілки і Міністерства освіти, але й Міністерства фінансів, депутатів Верховної Ради України й інших громадських організацій. Метою такого круглого столу стане адекватне розуміння ситуації у студентських, вчительських і викладацьких колективах на заході, сході, півдні і півночі країни.

Це була одна з перших зустрічей представників нового Міністерства освіти з керівниками студентських профкомів навчальних закладів усіх регіонів України. Надалі планується проводити такі зустрічі, щоб вчасно вирішувати актуальні проблеми, які виникатимуть у викладацьких та студентських колективах вищих навчальних закладів.

Як часто ви відвідуєте нас?