Профспілки пікетували Кабінет Міністрів України

15 жовтня 2014 року відбулася акція протесту профспілок з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби з бідністю у

Профспілки пікетували Кабінет Міністрів України формі маніфестації та пікетування Кабінету Міністрів України. Організаторами заходу стала Федерація профспілок України.

Більше п'яти тисяч спілчан вийшли з гаслами «За гідну працю – за гідне життя». Київська делегація освітян була однією з найчисельніших – понад 500 працівників освіти, учителів, викладачів, вихователів та студентів ВНЗ.

Основними вимогами демонстрантів до Кабміну стали питання захисту соціально-трудових і профспілкових прав та інтересів працівників. Люди обурені черговими спробами урядовців обмежити соціальні права працюючих та не можуть погодитися з антисоціальними пропозиціями Уряду, що містяться в численних законодавчих ініціативах.

Наочними прикладами антисоціальної політики є підвищення в поточному році цін і тарифів на газ, житлово-комунальні, транспортні послуги, товари першої необхідності, продукти харчування при одночасному замороженні мінімальної заробітної плати, пенсії, штучному заниженні рівня прожиткового мінімуму, поширенні безробіття, зарплатних боргах трудящим і дискримінації в оплаті праці працівникам бюджетної сфери та багатьох інших фактів наступу на соціальні права громадян.

Профспілки виступили проти:

• Скорочення робочих місць і заморожування заробітних плат, пенсій.
  • Економії бюджетних коштів виключно за рахунок працюючого населення, пенсіонерів, членів їхніх сімей.
  • Підвищення цін та тарифів в умовах падіння реальних доходів.
  • Безправ’я людей у трудових відносинах, поширення нелегальної зайнятості без законного захисту та безпеки праці.
  • Позбавлення працівників і їхніх дітей санаторно-курортного лікування та оздоровлення, руйнації в цілому ефективно працюючої самоврядної системи соціального страхування.
  • Вибірковості Уряду в проведенні соціального діалогу і прийняття суспільно важливих рішень без врахування позиції профспілок.

У виступах представники від профспілок вимагали зберегти та створити достатню кількість робочих місць, особливо для молоді, не допустити зупинки державних підприємств через обмеження в енергоресурсах, а також погасити зарплатні борги та забезпечити виплати застрахованим особам в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, зокрема в зоні проведення АТО, та підтримати законодавчі пропозиції профспілок щодо надійного захисту права працівника на своєчасне отримання винагороди за працю.

Однією із важливих вимог стало питання підвищення з 1 січня 2015 року рівня мінімальної заробітної плати, пенсії, прожиткового мінімуму не менш ніж на рівень інфляції за 2014 рік і відновлення повноцінної індексації трудових доходів, пенсій і соціальних виплат.

Також мітингуючи вимагали жорстко боротися з тіньовою економікою і ухиленням від сплати податків, ліквідувати дискримінацію в оплаті праці працівників бюджетної сфери і зайнятих на державний службі та в органах місцевого самоврядування, повернути державним інспекціям скасоване право вільного доступу до робочих місць для гарантованого захисту трудових прав, життя та здоров’я кожного працівника, а також при проведенні економічних реформ забезпечити поступове досягнення європейських соціальних стандартів.

Переговорна група на чолі з Головою ФПУ Григорієм Осовим пішла до Уряду передати тривоги та вимоги трудових колективів у вигляді резолюції.

Профспілки закликали Уряд невідкладно розпочати діалог із соціальними партнерами для визначення практичних завдань, строків, індикаторів та механізмів реалізації основної мети реформ – досягнення європейських стандартів життя, передусім у сферах зайнятості, оплати, безпеки праці, оподаткування, соціального розвитку, ефективного виробничого та трудового потенціалу країни для успішної конкуренції на світових ринках.