Профспілки вийшли на пікет Уряду

.

Пройшла перша попереджувальна акція протесту під стінами Кабінету Міністрів України на підтримку вимог Федерації


Профспілки вийшли на пікет Уряду профспілок України у колективному трудовому спорі з Урядом та роботодавцями. Наступні відбудуться 3 і 10 червня.

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України підтримала солідарні дії профспілкових організацій підприємств виробничої сфери, регіональних об’єднань профспілок, громадських організацій і взяла участь у пікетуванні.

Виступаючи на мітингу вчитель спеціальної школи-інтернат №15 Святошинського району Топчій Наталія підкреслила, що освітяни все більше переконуються в тому, що Уряд, який обіцяв провести реформи, показати нам шлях до Європи, заводить в глухі нетрі бідності й щодня по краплині вбиває оптимізм та віру в ефективність цих реформ.

«Війна. Сьогодні за цим страшним словом ховаються урядовці. Мовляв, як ви можете щось вимагати, коли Україна в огні? Але ж на передовій наші колеги, родичі, друзі, а тут – їх сім'ї. Ми допомагаємо армії чим можемо, постійно: госпіталю, окремим бригадам і бійцям. Ми не стоїмо осторонь. Ми єдині в бажанні жити по-новому, будувати європейську незалежну державу. Схаменіться, станьте поруч із профспілками, почніть діалог і почуйте нас – народ!», – завершила свій виступ освітянка.

Профспілки виступають проти:

• підвищення ціни на газ і тарифів на комунальні послуги;

• «безстрокової шокової терапії», що проводить Уряд;

• відсутності реальних соціально-економічних реформ.

Профспілки вимагають:

-Внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо підвищення з 1 липня, 1 грудня 2015 року розміру прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та прийняття Постанови Кабінету Міністрів України щодо збільшення посадового окладу (тарифної ставки) працівників першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з метою відповідної компенсації їх інфляційного знецінення у 2014-2015 роках.

-Забезпечити до 1 липня 2015 року проведення індексації грошових доходів населення для забезпечення ефективного захисту трудових доходів, пенсій, соціальних доплат та страхових виплат в умовах високого рівня інфляції.

-Забезпечити до 1 липня 2015 року погашення заборгованості з виплати заробітної плати в повному обсязі на державних підприємствах та підприємствах, у яких частка майна належить державі.

-Вжити вичерпних заходів для погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах інших форм власності.

-Забезпечити дієвий державний нагляд та контроль за додержанням законодавства у сфері трудових відносин, охорони праці та гігієни праці з метою попередження правопорушень, зниження рівня виробничого травматизму і професійних захворювань, нелегальної зайнятості та «тіньової» виплати заробітної плати.

-З метою протидії масовим порушенням трудових прав усунути невиконання Україною Конвенцій МОП № 81 та № 129 про інспекцію праці, для чого з першого півріччя 2015 року привести нормативно-правові акти України у відповідність до норм вказаних Конвенцій, гарантувати вільний, безперешкодний доступ державних інспекторів праці до об’єктів перевірки і робочих місць, необхідну їх кількість та достатнє матеріально-фінансове забезпечення Державної служби України з питань праці.

-Підтримати законопроекти № 2245 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо надання соціальних послуг) і № 2296 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які знаходяться на розгляді Верховної Ради України, щодо відновлення з 1 червня 2015 року санаторно-курортного лікування застрахованих осіб і оздоровлення дітей, як ефективного засобу профілактики захворювань і збереження трудового потенціалу нації. За результатами внести відповідні зміни до бюджету Фонду соціального страхування України.

-Внести законодавчі пропозиції щодо відновлення з 1 січня 2016 року соціальних прав та соціальних гарантій працівників, пенсіонерів, чорнобильців, дію яких призупинено та скасовано у 2015 році.

-Забезпечити виконання п. 6.3 Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки щодо здійснення соціального діалогу у процесі розроблення проектів законів України та інших нормативно-правових актів у сфері соціальних, економічних, трудових відносин, а також соціального захисту та досягнення узгодження інтересів і позицій Сторін Угоди.

За матеріалами КМОППОіНУ

Як часто ви відвідуєте нас?