Сергій Квіт пропонує відмовитися від примусового фізичного виховання в університетах

18 вересня 2015 року під головуванням Міністра освіти і науки України Сергія Квіта відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з

модернізації системи фізичного виховання у вищих навчальних закладах. Про це повідомляє прес-служба МОН.

У засіданні взяли участь заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Денис Силантьєв, президент Спортивної студентської спілки України Василь Кремень, голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН Михайло Мельник, представники інших Міністерств, департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України, а також вищих навчальних закладів.

Під час засідання Міністр освіти і науки підкреслив важливість фізичної культури для сучасної молоді та зазначив, що статтею 26 Закону "Про вищу освіту" визначено, що вища освіта формує гармонійну особистість, у тому числі шляхом залучення до здорового способу життя.

Сергій Квіт повідомив, що сьогодні навчальний процес в університетах зазнає змін. Зокрема, зменшується кількість годин аудиторного навантаження викладачів та кількість предметів для студентів, змінено перелік галузей спеціальностей. Це стосується і фізичного виховання. Фізичне виховання перестало бути академічним предметом.

"Ніде в світі фізичне виховання – не є обов’язковим предметом. Але ми повинні зберегти фізичне виховання в університетах не через примус, а шляхом залучення до здорового способу життя", – додав Сергій Квіт.

Міністр закликав розділяти професійний спорт та фізичне виховання та звернув увагу на необхідності стимулювання студентів денної форми навчання, котрі активно займаються фізичною культурою. Це може бути рейтинг – базова інформація для врахування преференцій за активну спортивну діяльність студента в університеті, зокрема, преміювання його поїздкою на наукову конференцію, надання рекомендації для гранту та інше. Сертифікати і кваліфікації – фіксація успіхів студентів у заняттях фізичною культурою та спортом шляхом вручення сертифікатів про їх досягнення.

"Заняття фізичною культурою повинно бути популярним, а атмосфера університету повинна сприяти настрою, щоб молоді люди хотіли займатися фізичною культурою", – зазначив міністр.

За результатами засідання Міністерством освіти і науки буде розроблено та оприлюднено на офіційному веб-сайті МОН рекомендаційний лист для вищих навчальних закладів щодо викладання фізичної культури та її популяризації серед студентів, і забезпечення роботи відповідних кафедр.

За матеріалами: Урядовий портал