На засіданні профкому розглянуто питання підготовки корпусів до зими

На засіданні профспілкового комітету 20 листопада було розглянуто питання підготовки корпусів до зимового періоду. В обговоренні

цього питання брали участь ректор університету Губерський Леонід Васильович та проректор з адміністративно-господарської роботи Макаренко Віктор Петрович.

Спочатку слово було надано проректору з АГР. Віктор Петрович поінформував присутніх про ті роботи, які ведуться службами університету та підрядними організаціями для покращення стану температурного режиму в корпусах університету. Відповідно до наданої інформації у Києві знаходяться 53 університетських споруди, серед яких 23 гуртожитки та 23 навчальні корпуси.Починаючи з літа служби експлуатації виконали ряд робіт, серед яких монтажі та ремонти кабельних ліній, заміна вимикачів навантаження, ремонти внутрішніх систем опалення та зовнішніх тепломереж. Серед питань, що потребують вирішення - стан зовнішніх тепломереж (близько 12 км. труб експлуатуються вже понад 25 років, що підвищує ймовірність аварії), вихід з ладу автоматики на теплообмінниках у гуртожитках №1, 2, 3, необхідність заміни теплообмінників у корпусах мехмату та Військового інституту, а також питання ремонту покрівель на 9 об'єктах університету. Адміністративно-господарська частина та інженерні служби відслідковують поточні проблеми й оперативно реагують на аварійні ситуації, незважаючи на подорожчання обладнання, матеріалів та загалом складну ситуацію з фінансуванням. Крім того, Віктор Петрович надав інформацію про участь університету в конкурсі по програмі Кіотського протоколу, суть якої полягає в можливості проведення робіт з утеплення стін корпусів, що знаходяться на виставці (фізичного та механіко-математичного факультетів, факультету кібернетики та ФРЕКСу) за кошти іноземних інвесторів; про проведення розрахунків можливості встановлення котлів індивідуального опалення на кожен корпус, або на всі чотири корпуси та інше.

Після змістовної доповіді декілька питань поставив голова комісії профкому з охорони праці Олексій Макаренко. Зокрема:

1. Чи буде поновлена система теплової припливно-витяжної вентиляції на факультетах і чи не зникне в ній потреба після проведення утеплення корпусів?

2. Якщо вентиляція не прицюватиме, чи не приведе це до ще більшого збільшення кількості "грибка" в деяких робочих приміщеннях на факультетах?

3. Чи будуть замінені  вікна в корпусах?

4. Які заходи приймаються у зв"язку з невідповідністю нормам подачі теплоносіїв з міста?

5. Оптико-механічний коледж - теплоносій іде з заводу "Арсенал", який працює кілька днів на тиждень. Які вживаються заходи?

6. Слабе освітлення, а також відсутність кришок люків по вул.Софії Ковалевської...

Проректор з АГР Макаренко В.П. відповів на всі питання.

Щодо невідповідності теплоносіїв, шукаємо рішення, пишемо листи до теплогенеруючих компаній з проханням підвищити температуру на вході в корпуси університету.
Система теплової припливно-витяжної вентиляції на факультетах буде повністю збережена, бо вона є основною для теплозабезпечення корпусів, а система опалення батареями є додатковою.
Щодо вікон – частково проводиться їх заміна, інші ремонтуються, але з часом всі вікна обов’язково будуть
замінені.
Для обігріву аудиторій закуплені додаткові обігрівачі (конвектори Р = 1,5 кВт) для покращення температурного режиму в навчальних аудиторіях ННЦ «Інституту біології» (ауд. 101, 207, 210, 215, 308), ФРЕКС (ауд. 5, 6, 42, 43, 46), факультетів кібернетики (ауд. 15, 16, 17, 18, 25, 40, 42 та бібліотека) та механіко-математичного (ауд. 42, 46).
Стосовно обігріву Оптико-механічному коледжу - так, дійсно, коледж підключений через завод «Арсенал». Опалення там включається тільки коли працює завод (3 дні на тиждень). Перепідключення коледжу до тепломереж буде коштувати декілька мільйонів гривень.
Щодо відсутності люків, є домовленість з комунальними службами міста на заміну відсутніх кришок люків на пластикові.