ЗАСІДАННЯ РАДИ МІСЬКПРОФРАДИ: ПИТАННЯ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ

.

16 червня 2016 року відбулося засідання Ради Міськпрофради, на якому обговорювалися питання щодо посиленогоЗасідання Ради Міськпрофради: питання підвищення тарифівсоціального захисту членів профспілок у зв'язку з підвищенням тарифів на оплату комунальних послуг, внесення доповнень і змін до Статуту Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок».

Активну дискусію викликало питання підвищення тарифів. Як повідомила заступник Голови Міськпрофради Олена Панова з 19.5 млрд. м3 газу видобутого в Україні, населенню в 2015 році надано тільки 10,6 млрд. м3, решта газу віддається так званим інвесторам або олігархам за договорами про спільну діяльність.

У свою чергу, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь заявив про економічно необґрунтоване підвищення тарифів на оплату комунальних послуг для населення. За його словами така тарифна політика суперечить конституційним засадам соціальної, демократичної і правової держави. На фоні такої ситуації необхідно підвищувати заробітну плату та стипендії. Профспілка освітян неодноразово зверталася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з цих питань. Проте обґрунтованих відповідей не отримали. У разі ігнорування вимог профспілки трудові колективи освітян готуватимуться до страйку.

Заслухавши виступи, члени Ради прийшли до висновку, що при масштабному зростанні цін і тарифів на комунальні послуги та відсутності дієвого соціального захисту населення, непропорційного зростання частки доходів населення у відповідності до реального рівня інфляції в країні, необхідно підтримати вимоги, направлені ФПУ до ВРУ та Кабінету Міністрів України.

Основні вимоги такі:

-         Негайно переглянути встановлені Урядом ціни на природний газ для населення, забезпечивши визначення їх на економічно обґрунтованому рівні;

-         Підвищити до 1 жовтня 2016 року, тобто початку опалювального сезону розміри мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії до рівня не нижче за фактичний розмір прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб;

-         Встановити мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні 3600 грн за куб. м при обсязі споживання до 1200 куб м. до адекватного підвищення розмірів основних дежравних соціальних стандартів та гарантій.


Запропонувати ФПУ розпочати роботу щодо проведення Всеукраїнських акцій протесту для посилення соціального захисту членів профспілок у зв’язку з підвищенням тарифів на оплату комунальних послуг.

Як часто ви відвідуєте нас?