Рекомендації щодо запобігання коронавірусу для студентів, викладачів та співробітників

13.03.2020

11 березня 2020 року Уряд увів в українських школах, дитячих садках та закладах вищої освіти тритижневий карантин, обмежив проведення масових заходів і доручив місцевій владі проводити профілактичні заходи через спалах коронавірусної інфекції COVID-19, викликану вірусом SARS-CoV-2.

Спалахи респіраторних захворювань можуть виникати тоді, коли серед людей з’являється новий штам вірусу, що і відбулося із SARS-CoV-2, який вперше було ідентифіковано у Китаї у січні 2020 року. Оскільки це новий вірус, у населення практично немає імунітету до нього. Це сприяє швидкому поширенню вірусу від людини до людини по всьому світу.

Для запобігання поширенню захворювання в Університеті розроблено «Пам’ятку для осіб, які повернулися в Україну з-за кордону»:

Особам, які прибули до Україну з-за кордону, насамперед, із країн, де офіційно зареєстровані випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, рекомендується такий алгоритм дій:

• у разі відсутності скарг на погіршення самопочуття рекомендована самоізоляція терміном щонайменше –14 днів. Якщо Ви проживаєте в гуртожитках, необхідно звернутися до гуртожитку № 14 (пр-т. Валерія Лобановського, 3, контактні телефони: 249-30-12, 249-80-31) з метою забезпечення Вам ізольованого проживання та медичного контролю.
  • у випадку наявності будь-яких проявів гострої респіраторної інфекції –терміново звернутися до сімейного лікаря, з яким укладено декларацію, іногороднім особам – до студентської поліклініки, особам іноземного громадянства – до страхової кампанії, з якою укладено договір.
  • у разі тяжкого стану, що унеможливлює звернення до лікаря – телефонувати за номером 103 з метою отримання невідкладної медичної допомоги.

Разом з тим «Центр громадського здоров’я» Міністерства охорони здоров’я України розробив «Рекомендації для закладів вищої освіти щодо дій та правил задля недопущення розповсюдження вірусу у період складної епідемічної ситуації».

Зокрема, фахівці радять адміністраціям ЗВО застосовувати заходи направлені на попередження поширення респіраторних захворювань за допомогою немедикаментозних засобів:

• підтримання чистоти приміщень за допомогою дезінфікуючих засобів;
  • інформування студентів і персонал про профілактику респіраторних захворювань;
  • бути в курсі епідемічної ситуації із захворюваності.

Також спеціалісти рекомендують:

• залишатися вдома, якщо ви захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов'язково потрібно звернутися до свого сімейного лікаря/студентської поліклініки);
  • прикривати рот під час кашлю чи чхання зігнутим ліктем, або краще одноразовою серветкою;
  • часто мити руки з милом чи обробляти антисептичними спиртовмісними засобами;
  • уникати близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель.
  • очищувати і дезінфікувати поверхні, до яких часто торкаються (клавіатури, мобільні телефони, дверні ручки тощо).

Детальніше з рекомендаціями можна ознайомитисятут.

За матеріалами Центру комунікацій КНУ